Accés/Matrícula
Oferta de places
|
Curs
|
Oferta
|
|
2026
|
25
|
|
2025
|
25
|
|
2024
|
25
|
|
2023
|
25
|
|
2022
|
25
|
|
2021
|
25
|
|
2020
|
25
|
|
2019
|
25
|
|
2018
|
20
|
|
2017
|
20
|
|
2016
|
20
|
|
2015
|
20
|
|
2014
|
20
|
Doctorands de nou ingrés
|
Curs
|
Doctorands
|
Becats
|
Dedicació completa
|
Dedicació parcial
|
|
2026
|
24
|
4,17 %
|
54,17 %
|
45,83 %
|
|
2025
|
28
|
7,14 %
|
46,43 %
|
53,57 %
|
|
2024
|
13
|
0 %
|
76,92 %
|
23,08 %
|
|
2023
|
29
|
17,24 %
|
72,41 %
|
27,59 %
|
|
2022
|
18
|
0 %
|
44,44 %
|
55,56 %
|
|
2021
|
20
|
0 %
|
50 %
|
50 %
|
|
2020
|
22
|
4,55 %
|
63,64 %
|
36,36 %
|
|
2019
|
25
|
0 %
|
76 %
|
24 %
|
|
2018
|
34
|
0 %
|
52,94 %
|
47,06 %
|
|
2017
|
20
|
5 %
|
50 %
|
50 %
|
|
2016
|
15
|
6,67 %
|
73,33 %
|
26,67 %
|
|
2015
|
39
|
2,56 %
|
71,79 %
|
28,21 %
|
|
2014
|
18
|
5,56 %
|
72,22 %
|
27,78 %
|
Doctorands totals
|
Curs
|
Doctorands
|
Becats
|
Dedicació completa
|
Dedicació parcial
|
|
2026
|
78
|
5,13 %
|
50 %
|
50 %
|
|
2025
|
98
|
6,12 %
|
42,86 %
|
57,14 %
|
|
2024
|
97
|
5,15 %
|
46,39 %
|
53,61 %
|
|
2023
|
114
|
5,26 %
|
42,11 %
|
57,89 %
|
|
2022
|
109
|
3,67 %
|
37,61 %
|
62,39 %
|
|
2021
|
113
|
5,31 %
|
43,36 %
|
56,64 %
|
|
2020
|
128
|
3,13 %
|
46,88 %
|
53,13 %
|
|
2019
|
112
|
3,57 %
|
56,25 %
|
43,75 %
|
|
2018
|
103
|
3,88 %
|
58,25 %
|
41,75 %
|
|
2017
|
88
|
5,68 %
|
67,05 %
|
32,95 %
|
|
2016
|
72
|
5,56 %
|
70,83 %
|
29,17 %
|
|
2015
|
57
|
3,51 %
|
70,18 %
|
29,82 %
|
|
2014
|
20
|
15 %
|
70 %
|
30 %
|
Matriculats de nou ingrés i totals
Matriculats de nou ingés
Matriculats totals
Universitat de procedència: doctorands de nou ingrés
|
Curs
|
Doctorands
|
UAB
|
Resta Catalunya
|
Resta Espanya
|
Internacional
|
|
2026
|
24
|
29,17 %
|
16,67 %
|
12,5 %
|
41,67 %
|
|
2025
|
28
|
39,29 %
|
14,29 %
|
21,43 %
|
25 %
|
|
2024
|
13
|
7,69 %
|
23,08 %
|
30,77 %
|
38,46 %
|
|
2023
|
29
|
34,48 %
|
17,24 %
|
13,79 %
|
34,48 %
|
|
2022
|
18
|
27,78 %
|
27,78 %
|
16,67 %
|
27,78 %
|
|
2021
|
20
|
25 %
|
15 %
|
30 %
|
30 %
|
|
2020
|
22
|
50 %
|
18,18 %
|
4,55 %
|
27,27 %
|
|
2019
|
25
|
28 %
|
20 %
|
16 %
|
36 %
|
|
2018
|
34
|
44,12 %
|
23,53 %
|
11,76 %
|
20,59 %
|
|
2017
|
20
|
35 %
|
20 %
|
10 %
|
35 %
|
|
2016
|
15
|
53,33 %
|
0 %
|
13,33 %
|
33,33 %
|
|
2015
|
39
|
30,77 %
|
20,51 %
|
20,51 %
|
28,21 %
|
|
2014
|
18
|
33,33 %
|
22,22 %
|
16,67 %
|
27,78 %
|
Universitat de procedència: doctorands totals
|
Curs
|
Doctorands
|
UAB
|
Resta Catalunya
|
Resta Espanya
|
Internacional
|
|
2026
|
78
|
38,46 %
|
17,95 %
|
15,38 %
|
28,21 %
|
|
2025
|
98
|
38,78 %
|
19,39 %
|
15,31 %
|
26,53 %
|
|
2024
|
97
|
35,05 %
|
18,56 %
|
15,46 %
|
30,93 %
|
|
2023
|
114
|
36,84 %
|
19,3 %
|
13,16 %
|
30,7 %
|
|
2022
|
109
|
37,61 %
|
20,18 %
|
11,01 %
|
31,19 %
|
|
2021
|
113
|
42,48 %
|
15,04 %
|
12,39 %
|
30,09 %
|
|
2020
|
128
|
45,31 %
|
18,75 %
|
7,81 %
|
28,13 %
|
|
2019
|
112
|
43,75 %
|
18,75 %
|
8,93 %
|
28,57 %
|
|
2018
|
103
|
43,69 %
|
18,45 %
|
9,71 %
|
28,16 %
|
|
2017
|
88
|
40,91 %
|
15,91 %
|
13,64 %
|
29,55 %
|
|
2016
|
72
|
43,06 %
|
15,28 %
|
13,89 %
|
27,78 %
|
|
2015
|
57
|
35,09 %
|
21,05 %
|
17,54 %
|
26,32 %
|
|
2014
|
20
|
40 %
|
20 %
|
15 %
|
25 %
|
Doctorands de nou ingrés amb requeriment d'accés (complements de formació)
|
Curs
|
doctorands
|
% doctorands de nou ingrés amb requeriment d'accés
|
|
2026
|
24
|
0 %
|
|
2025
|
28
|
0 %
|
|
2024
|
13
|
0 %
|
|
2023
|
29
|
0 %
|
|
2022
|
18
|
0 %
|
|
2021
|
20
|
0 %
|
|
2020
|
22
|
0 %
|
|
2019
|
25
|
0 %
|
|
2018
|
34
|
0 %
|
|
2017
|
20
|
0 %
|
|
2016
|
15
|
0 %
|
|
2015
|
39
|
0 %
|
|
2014
|
18
|
0 %
|
Perfil doctorands de nou ingrés
|
Curs
|
Dones
|
Homes
|
Estrangers
|
|
2026
|
14
|
10
|
45,83 %
|
|
2025
|
17
|
11
|
50 %
|
|
2024
|
6
|
7
|
46,15 %
|
|
2023
|
12
|
17
|
58,62 %
|
|
2022
|
10
|
8
|
27,78 %
|
|
2021
|
13
|
7
|
30 %
|
|
2020
|
11
|
11
|
40,91 %
|
|
2019
|
13
|
12
|
56 %
|
|
2018
|
18
|
16
|
35,29 %
|
|
2017
|
8
|
12
|
65 %
|
|
2016
|
7
|
8
|
66,67 %
|
|
2015
|
14
|
25
|
38,46 %
|
|
2014
|
5
|
13
|
44,44 %
|
Perfil doctorands totals
|
Curs
|
Dones
|
Homes
|
Estrangers
|
|
2026
|
40
|
38
|
44,87 %
|
|
2025
|
50
|
48
|
46,94 %
|
|
2024
|
44
|
53
|
46,39 %
|
|
2023
|
51
|
63
|
45,61 %
|
|
2022
|
56
|
53
|
40,37 %
|
|
2021
|
56
|
57
|
45,13 %
|
|
2020
|
63
|
65
|
46,09 %
|
|
2019
|
51
|
61
|
48,21 %
|
|
2018
|
45
|
58
|
47,57 %
|
|
2017
|
35
|
53
|
47,73 %
|
|
2016
|
27
|
45
|
43,06 %
|
|
2015
|
20
|
37
|
36,84 %
|
|
2014
|
6
|
14
|
45 %
|
Matriculats per sexe
Dones
Homes